entr

Haberler

ProGen'den Better Cotton'a destek

PROGEN, Progen pamuk tohumlarından üretilen pamuk balyalarının piyasada ayrıcalıklı ürün olarak değerlendirilmesini sağlamak amacıyla PROFIBER markası altında bir kalite grubu oluşturmaya yönelik çalışması kapsamında Better Cotton üretimi yapan IPUD ÜYESİ üreticilere destek sağlıyor. Kaliteli pamuk üretimine destek sağlamayı hedefleyen uygulama ile, İyi Pamuk Uygulamaları Derneği (IPUD) üyesi olduğunu belgeleyen üreticilere, “PROFIBER” yüksek elyaf kalitesine sahip Progen pamuk çeşitlerinden LYDIA çeşidini almaları halinde, aldığı tohumun %10’u miktarında da Progen tohum hediyesi yapacak.
Devamı

"Arcanda" ve "Troubadur" Lisans Anlaşmaları

ProGen ve SZD-Avusturya şirketlerinin Eurostars projesi kapsamında geliştirmiş olduğu geniş adaptasyon yeteneğine sahip, yüksek verimli kışlık 2 sıralı arpa çeşididir.

ProGen ve SZD-Avusturya şirketlerinin Eurostars projesi kapsamında geliştirmiş olduğu geniş adaptasyon yeteneğine sahip, kaliteli ve yüksek verimli kışlık makarnalık buğday çeşididir.

Devamı

Hasat Gününde Rekor!

Carisma çeşidinin ekili olduğu arazide makineli hasat sonucu ortaya çıkan verim katılımcıların huzurunda ölçümlerle belirlendi ve % 44 randıman değeri ile dekara 701 kg verim elde edildi.
Devamı

HASİAD'dan Hüseyin Özbuğday' a ödül

Hatay Sanayici İşadamları Derneği kuruluşunun 20. Yılında bir gala yemeği düzenledi. Düzenlenen gecede Hatay sanayisine hizmet veren işadamlarına şükran plaketi verildi.
Devamı

Haziran 2013 E-Bülten 5. Bölüm

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), bir bölgenin kullanılabilir üretiminin (yerli üretim) o bölgenin talebini ya da yurt içi kullanımını ne ölçüde karşılayacak durumda olduğunu ifade eden 2011-2012 Bitkisel Ürün Tabloları’nı yayınladı. TÜİK verilerine göre, en yüksek yeterlilik oranı % 105.1 ile buğday üretiminde gerçekleşirken, bu oran, mısırda % 79.7, patateste % 100.2, soyada % 5.4 olarak gerçekleşti. Tahıllar grubunun yeterlilik oranı ise % 99.9.
Devamı
12345678910 Last