entr

Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi

 

Özbuğday Grup, eğitime verdiği destekle 2004 yılında firmanın doğum yeri olan Antakya'da 32 derslik bir Anadolu Lisesi yaptırmıştır. Grubunun temellerini 1950'li yıllarda atan Hüseyin Özbuğday tarafından yaptırılan okul Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak eğitim ve öğretim hayatına ve Antakya'nın başarılı öğrencilerini yetiştirmeye devam etmektedir

Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi ile aynı bahçe içerisinde bulunan “23 Temmuz Merkez Lisesi”  adıyla bilinen lise 1973 yılında kurulmuştur. Ancak binanın eski yapı olması, öğrenci kapasitesine cevap veremeyecek kadar küçük olması nedeniyle 2004 yılında günümüz eğitim şartlarını sağlayacak düzeyde yenilenmiş ve modernize edilmiştir. Yapılan yenileme nedeniyle ismi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “Özbuğday Lisesi” olarak değiştirilmiştir.

Özbuğday Grup bugüne kadar çok sayıda öğrenciye burs sağlayarak maddi desteğe ihtiyacı olan gençlerin    eğitimine katkıda bulunmaktadır. Burslar karşılıksız olup, başarılı öğrencilere Ekim-Haziran ayları arasında verilmektedir.